Bazénové atrakce

Ať už jde o protiproud, vzduchové masážní lehátka, nebo masážní trysky a chrliče, všechny bazénové atrakce budou pro Váš bazén příjemným zpestřením.

Hydromasáž

Voda obecně má blahodárné účinky na tělo – při ponoření neseme pouze deset procent své vlastní hmotnosti – což přispívá k uvolnění svalů a kloubů, a dochází k úlevě od bolesti.

Jednou z nejoblíbenějších a nejzdravějších vodních atrakcí jsou masážní trysky, které usměrňují proud bazénové vody.  Pokud je to potřeba, je možné vodu mísit se vzduchem, nebo masážní efekt požít pouze proud vzduchu – vzduchovou masáž. Pro tento účel se používají vzduchová dmychadla v kombinaci s předehřevem přiváděného vzduchu.

V jiných případech lze pro vytvoření proudu vody se vzduchem s výhodou využít principu Venturiho trubice, kdy při rychlém průtoku vody trubicí vzniká ve směšovací komoře při podtlak a turbulence. Podtlak způsobuje nasávání vzduchu vzduchovou hadicí. Vodní proud je pak obohacen o mnoho malých vzduchových bublinek. Směs vody a vzduchu vycházející z trysky působí na povrch pokožky menším tlakem, než proud čisté vody a vede k jemnějšímu masážnímu efektu.

Masážní trysky lze požít pro masáž všech částí těla, zejména oblasti, které v každodenním životě nejvíce trpí: ramena, krk, záda. Stejně tak je možné tryskami masírovat kolena, stehna, lýtka a chodidla nohou.

Taková masáž uvolňuje napjaté svaly, a uvolňuje klouby – dochází k revitalizačnímu účinku a zlepšuje se i celková pohoda.

Protiproudé systémy

Plavání je jedním ze sportů, při kterém se využívají téměř všechny svalové skupiny v těle. Díky odlehčení kloubů a celé stavby kostí je sport ve vodě ideální pro lidi s problémy se zády nebo klouby.

Pokud nemáte prostor na plnohodnotnou plaveckou dráhu, bazény běžných velikostí jsou často příliš malé pro pohodlné plavání nebo plavecký trénink. Sportovci v plavecké dráze se musí otočit na konci dráhy a nabrat nový směr. Protiproudé systémy poskytují jedinečnou výhodu – plavec se může díky silnému proudu vody pohybovat na místě. Tímto způsobem je možné dosáhnout stejné úrovně výkonu, jako kdyby plavec překonával dlouhé vzdálenosti.

 

Osvětlení bazénu

Osvětlený bazén ve večerní zahradě, nebo bazénové hale je fascinujícím designovým prvkem. Díky kombinacím světla a různých tónů barev lze navíc docílit vytvoření příjemné atmosféry a nálady – světlo má měřitelné účinky naše tělo a mysl.

Výsledný světelný efekt závisí na tvaru, velikosti a materiálovém provedení bazénu. Například světlo v nerezovém bazénu vytvoří jiný vizuální efekt než například v bazénu s mozaikovým obkladem. Je proto vhodné dobře plánovat, a již v prvních variantách návrhu specifikovat jednotlivé komponenty vodních atrakcí a technologické vybavení bazénu.

 

Vzhled a materiálové provedení

Důležitou součástí vodních atrakcí je její viditelná část, osazená v těle bazénu. Snažíme se vyhovět vysokým požadavkům na moderní design. Materiálové provedení z nerezové oceli nebo plastu, však navrhujeme i s ohledem na jejich životnost a odolnost vůči UV záření a slané vodě.

Pro inspiraci můžete navštívit také naši GALERII.

Atrakce do vnitřního bazénu

KONTAKTUJTE NÁS