saunová topidla a regulace

Saunová topidla jsou srdcem sauny

Výběr saunového topidla nezávisí pouze na designu, ale především na velikosti kabiny, protože saunová kamna musí umět vyhřát celou saunu na požadovanou teplotu v rozumném čase.

Saunu lze vytápět třemi různými způsoby a každý má své výhody a nevýhody, a také velmi specifické vlastnosti. Historicky se používají klasická kamna na dřevo – jde tradiční a originální formu sauny, která je ve Skandinávii dodnes hojně zastoupena. Díky plápolajícímu ohni a praskání dřeva vytváří dřevěná kamna obzvlášť relaxační atmosféru. Kamna na dřevo se dobře hodí do sauny na zahradě, protože na domě není třeba provádět žádné stavební úpravy.

Pro saunu v domě je však ideální elektrické saunové topidlo. To neprodukuje žádné spaliny, a proto nevyžaduje komín. Také z hlediska provozu se jedná o nejbezpečnější typ topidla. V neposlední řadě je jejich obrovskou výhodou bezúdržbový provoz a široké možnosti ovládání a regulace výkonu. Pro inspiraci níže uvádíme některé modely elektrických topidel výrobce EOS.

Pro saunu v domě je ideální elektrické saunové topidlo.

Další možností, i když okrajově používanou jsou plynová saunová topidla, která jsou pro svůj vyšší výkon navrhována spíše do velkých saun pro ceremoniály.

Samostatnou kategorii tvoří infrasauna, která se výrazně liší od ostatních tří variant. Rozdílná je především tepelná expozice. Všechny ostatní sauny ohřívají vzduch i samotnou místnost. Infrasauna naproti tomu při dopadu na tělo vytváří teplo sáláním. Pocit tepla je tedy výrazně jiný než v klasické sauně.

Mythos

Designové saunové topidlo pro náročné privátní i komerční sauny. Zdůrazněný kubistický design v minimalistickém stylu dokonale doplňuje inovativní podstavec. Díky ploché zadní straně v odpovídajícím designu je toto topidlo ideální pro umístění přímo před skleněné plochy nebo doprostřed sauny. Zvláštností jsou volitelné kameny Cubius, které zdokonalují design topidla. Rozmanitost exkluzivních povrchových úprav a kamenných vzorů neklade žádné hranice Vaší fantazii. Díky volitelnému vaporizéru lze topidla Mythos použít také jako Bi-O verzi pro provoz vlhké sauny. Kamna Mythos S35 pojmou až 35 kg kamenů, které jsou umístěny nad topnými tělesy pro trvale vysoký výkon a zlepšení proudění vzduchu. Přitom jsou se svými rozměry 37×42 cm velmi kompaktní.

Gracil

Univerzální model pro umístění na zeď i na podlahu, určený pro privátní sauny. Prostorově velmi úsporná konstrukce – hloubka pouze 27,5 cm! Topidlo Gracil vyniká svým elegantním, rovným designem a skvěle se hodí k moderním saunám vyšší třídy. Tříplášťová konstrukce. Skalní zásobník jako doplňkový vnitřní plášť vyrobený z nerezové oceli. Vnější plášť v antracitové povrchové úpravě s perleťovým efektem. Vrchní deska z broušené nerezové oceli. K dispozici také jako „Black Line Edition“ s vysoce kvalitním matným černým povrchem odolným proti poškrábání. Zásobník kamenů pojme až 20 kg kamenů.

Cubo

Saunová kamna prémiové třídy pro finskou (suchou) saunu. Podlahový model pro privátní i komerční sauny v moderním kubistickém designu s povrchem z broušené nerezové oceli a vnějším pláštěm v antracitové perleťové úpravě. Robustní, odolná konstrukce z nerezové oceli. Kompaktní provedení – šířka pouze 40 cm. Díky volitelné ploché zadní stěně se zapuštěnou svorkovnicí je model Cubo vhodný pro instalace před prosklené stěny. Konstrukce nenáročná na údržbu – nedochází ke kontaktu topných těles s kameny, výměna topných těles je možná bez odstranění kamenů. Zásobník kamenů pojme až 25 kg kamenů. Optimalizovaná konvekce vzduchu a zásobní objem kamene pro efektivní dobu zahřívání a silné stříkání vody. 

ThermoTec

Saunová kamna střední třídy. Model pro privátní sauny, je dostupný ve verzi pro umístění na podlahu, nebo montáž na zeď. Díky své elegantní zakřivené desce z tlakově litého hliníku, vnitřnímu plášti z nerezové oceli a vnějšímu plášti s antracitovým perleťovým efektem nabízejí topidla ThermoTec  současný stylový design pro moderní saunové kabiny. Zásobník kamenů z nerezové oceli s nastavitelným objemem, pojme až 18 kg kamenů.

Selection

Vyberte si vlastní saunová kamna na míru. Model Selection Vám nabízí nový inovativní koncept saunového topidla, které si lze konfigurovat tak, aby vyhovovalo Vašemu individuálnímu designu sauny. Vyberte si z nejméně 16 variant, z nichž každá je k dispozici ve čtyřech výkonových verzích. Vnější plášť a horní kryt jsou vyráběny v leštěné nerezové oceli nebo s antracitovou, matnou černou nebo matně bílou povrchovou úpravou. Kromě toho lze vybrat klasické přírodní nebo zaoblené bílé saunové kameny, a také zábradlí vyrobené z masivního Abachi nebo tmavého ořechu.

Cubo+

Na osvědčenou konstrukci modelu Cubo navazuje model Cubo+ s extra velkým zásobníkem kamenů s objemem 40 kg. Podlahový model pro privátní i komerční sauny v moderním kubistickém designu.  Odolná konstrukce z nerezové oceli, povrch z broušené nerezové oceli, vnější plášť v antracitové povrchové úpravě. Konstrukce nenáročná na údržbu – nedochází ke kontaktu topných těles s kameny, výměna topných těles je možná bez odstranění kamenů. Zvýšená zásobník pojme až na 40 kg saunových kamenů  a zajišťuje tak vysokou teplotní stabilitu a energetické rezervy pro intenzivní polévání kamenů. Díky ploché zadní stěně je model Cubo+ ideální pro instalace před skleněné panely.

 

Bi-O Max

Stojací saunová kamna prémiové třídy s integrovaným výparníkem. Flexibilní nastavení klimatu s řízením vlhkosti – od suchého a horkého režimu finské sauny, po mírnější režim biosauny. Vaporizér s držákem bylinek na pravé straně. Ochrana proti chodu nasucho s akustickým alarmem. Indikace hladiny vody na předním panelu. Nádrž na vodu 8 l, ruční plnění. Nadčasový, elegantní design, horní a přední kryt z hliníkového odlitku, antracitová povrchová úprava s perleťovým efektem. Kompletně vyrobeno z nerezové oceli. Extra velký zásobník kamene zajišťuje vysokou teplotní stabilitu a velkou kapacitu odpařování vody při polévání kamenů. Žádný kontakt mezi kameny a topnými tělesy. Velké boční kanály zajišťují optimální proudění vzduchu pro rychlé zahřátí. Zásobník na 60 kg kamenů.

Saunové regulace a řídící jednotky

Komfortní relaxace v sauně není náhoda. Pro dosažení a udržení potřebného mikroklimatu v sauně je potřeba jednak správného návrhu, ale především dobré precizní regulace všech prvků sauny – teplota, vlhkost, osvětlení. Bez ohledu na to, zda se jedná o klasickou finskou saunu, biosaunu, parní lázeň nebo infračervenou kabinu, kvalitní řídicí jednotky vám ulehčí život. Stačí už jen zapnout…

 

EmoTouch

Pouze s jedním displejem EmoTouch můžete ovládat až osm samostatných kabin. Tento regulátor se ve své 4. generaci rozrostl do sofistikovaného škálovatelného systému pro wellness, který díky samostatným modulům umožňuje ovládat širokou škálu saun. V každé sauně můžete regulovat nejen topidlo, ale i velké množství doplňkových funkcí, jako je osvětlení, ventilace, LED světelné efekty, hudba a mnoho dalšího.

EmoStyle

Inovativní řídící jednotka prémiové třídy pro suché a vlhké sauny. Digitální řídicí systém luxusní třídy pro soukromý i komerční provoz. Obsahuje exkluzivní zobrazovací panel se skleněnou přední stranou, barevný TFT displej, kapacitní tlačítka a samostatnou napájecí jednotku. Dostupné v bílém a černém provedení. Speciální verze EmoStyleHi se stylovým dřevěným ovladačem je vhodná také pro umístění v interiéru sauny. Regumožňuje také regulaci vlhkosti – buď proporcionálně k času (umožňuje konstantní produkci páry za daný čas) nebo s volitelným příslušenstvím umožňuje přesné nastavení relativní vlhkosti vzduchu v %. Detekce nedostatku vody v zásobníku. Vhodné pro vaporizéry do 3 kW.

EmoTec

Řídicí jednotka pro provoz suché nebo vlhké sauny. Určení pro soukromý i komerční provoz s dálkovým ovládacím panelem a samostatným rozvaděčem. Zahrnuje digitální senzor s 5 m kabelem. Inovativní koncept ovládání s otočným ovladačem, rychlý přístup ke všem funkcím. Zobrazovací panel lze instalovat vzdáleně až na vzdálenost 100 m. Moderní TFT barevný displej s navigací v menu v 19 jazycích. Model EmoTec se dodává také ve variantě s regulací vlhkosti pro biosauny. 

Compact

Optimální pro náročné soukromé a komerční použití. Teplotu vašeho saunového topidla a světla v kabině můžete ovládat velmi snadno a rychle pomocí multifunkčních tlačítek. Barevný 3,5“ TFT displej přehledně zobrazuje všechny důležité parametry na první pohled. Ovládání nabízí širokou škálu funkcí, například praktickou předvolbu času v kombinaci se zabezpečením, nastavení čtyř různých uživatelských profilů, zobrazení zbývajícího času, přednastavený časovač na 24 hodin, zámek ovládání , bezpečnostní teplotní limit (139°C), výstup pro osvětlení kabiny a ventilátor, dále omezení doby vytápění (6 h / 12 h / 18 h / neomezeně) a režim prázdninového domu (chaty). Dále je zde možnost rozšíření o externí moduly pro inteligentní řízení – vzdálené ovládání, KNX / MODBUS. K dispozici v arktické bílé a antracitové barvě.


Saunová topidla a regulátory

KONTAKTUJTE NÁS