dřevěné materiály

Používáme speciální dřevěné materiály pro sauny

Velkoformátové obklady Saunaboard

Počátky saunování jsou v saunových chatkách z hrubého dřeva – není divu, že dřevo je stále skutečnou klasikou při stavbě saun. Masivní dřevo však bohužel nastavuje poměrně úzké limity zpracování a designu…

Proto nabízíme speciální sendvičové panely Saunaboard, vyvinuté pro specifické požadavky stavby saun – pro finské sauny, biosauny i infrakabiny.

Saunaboard nabízí nečekané možnosti designu.

Jedná se o konstrukční panely, které jsou složeny z několika vrstev dřeva a na pohledové straně opatřeny dekorativní vrstvou – strukturované dýhy ze vzácného dřeva, kamene nebo třeba z pravého vysokohorského sena.

 

Výběr povrchů a dekorů

Rodina materiálů Saunaboard je pestrá a obsáhlá, včetně saunových specialit, které si zamilujete:

  • SAUNABOARD STONE – Povrchy z pravého kamene
  • SAUNABOARD ORGANOID – Květiny, seno a další přírodní materiály
  • SONNBOARD vyrobený z pravého, sluncem opáleného starého dřeva
  • STRUKTURA SAUNABOARD s reliéfním povrchem starých dřevěných trámů a prken

Tradiční dřevěné materiály pro sauny

Náročné prostředí sauny – časté střídání extrémních teplot, nárazová vlhkost, pot – taková kombinace vyžaduje velmi kvalitní a odolný materiál. Severské dřevo tyto požadavky splňuje – je pevnější a méně pracuje než dřevo z našich klimatických podmínek. Letokruhy dřeva jsou díky nepříznivým severským podmínkám blíže u sebe, a dřevo se tak méně kroutí, je stálejší a méně absorbuje vlhkost. Díky tomu vám severské dřevo vydrží v sauně dlouho.

Nejvíce zatížené jsou v sauně dřevěné lavice, opěrky a podhlavníky – ty jsou v neustálém kontaktu s nepříznivými vlivy, jako jsou bakterie a pot. Proto je vhodné zvolit vždy ty nejvhodnější materiály.

Dřevo – Saunové palubky

OLŠE TERMO ČESANÁ

Dřevo olše černé je charakteristické svou načervenalou barvou. Tepelnou úpravou se barevná sytost olše ještě více zvýrazní, dřevo je pak navíc mnohem odolnější. U kartáčované olše je drobná kresba navíc krásně zvýrazněna – díky tomu je vzhledově zajímavější než neupravená olše. Vykartáčováním měkčích částí vystoupne textura dřeva. Snadno tak docílíte rustikálního vzhledu.

OLŠE

Dřevo olše černé je charakteristické svou načervenalou barvou a trvanlivostí. Dřevo má velmi jemnou, téměř neznatelnou kresbu. Palubky mají krásný odstín do růžova, který se časem zvýrazní. Dřevo je zcela bez suků, s minimem viditelných letokruhů. Je ideální na údržbu svojí hladkostí a bezsukatostí.

OSIKA STS

Dřevo Hemlock je odolné dřevo z kanadského jedlovce čeledi borovicovitých. Vyniká svou bezsukovostí a téměř nulovou smolnatostí. Jeho světlehnědý až růžový tón vytváří jedinečný a charakteristický obraz. Charakteristické jsou také tzv. minerální zárůsty, které vytvářejí nahodilé tenké proužky, zvýrazňující strukturu dřeva. Je ideální pro lidi s alergiemi na dřevo, neboť nevydává žádnou vůni a neobsahuje pryskyřici. Dřevo Hemlock je ideálním dřevem pro stavbu sauny!

OSIKA TERMO

Dřevo olše černé je charakteristické svou načervenalou barvou a trvanlivostí. Dřevo má velmi jemnou, téměř neznatelnou kresbu. Palubky mají krásný odstín do růžova, který se časem zvýrazní. Dřevo je zcela bez suků, s minimem viditelných letokruhů. Je ideální na údržbu svojí hladkostí a bezsukatostí. Tepelnou úpravou osika výrazně ztmavne a hlavně se docílí vylepšení vlastností dřeva.

CEDR

Cedr – Saunová palubka z cedru je prvotřídní dřevo dovážené přímo z Finska. Jedná se o křehčí dřevo, které je barevně velmi různorodé, a proto se hodí do moderních extravagantnějších saun. Je oblíbené pro svůj přírodní vzhled, nízkou hmotnost, vůni, dlouhou životnost a nízké nároky na údržbu.

HEMLOCK

Dřevo Hemlock je odolné dřevo z kanadského jedlovce čeledi borovicovitých. Vyniká svou bezsukovostí a téměř nulovou smolnatostí. Jeho světlehnědý až růžový tón vytváří jedinečný a charakteristický obraz. Charakteristické jsou také tzv. minerální zárůsty, které vytvářejí nahodilé tenké proužky, zvýrazňující strukturu dřeva. Je ideální pro lidi s alergiemi na dřevo, neboť nevydává žádnou vůni a neobsahuje pryskyřici. Dřevo Hemlock je ideálním dřevem pro stavbu sauny!

OSIKA STP

Osika je tradiční saunový materiál, který má skvělé vlastnosti pro použití v sauně. Je to nejsvětlejší dřevo v naší nabídce, s výrazným leskem, má čisté světlé linie bez suků a smolníků.

SMRK SEVERSKÝ

Severský smrk je nejpoužívanější materiál na obkládání stěn sauny, který je vhodný jak do finské sauny, tak i infrasauny. Je velmi oblíbený pro svou nízkou cenu a dobré vlastnosti. Smrkové dřevo vylučuje malé množství pryskyřice, a díky tomu světlá barva dřeva zůstává stálá po mnoho let. Severský smrk je charakteristický sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni dřeva.

Masivní dřevo pro vybavení interiéru saun – lavice, opěrky, rošty

ABACHI/CEDR

ABACHI

CEDR

OLŠE TERMO

Dřevěné materiály do sauny

KONTAKTUJTE NÁS