pojízdné terasy

Pojízdné terasy představují unikátní ploché zastřešení pro exteriérový bazén, domácí jezírko či whirlpool zapuštěný do země. Díky pochozímu zastřešení bazénu posuvnou terasou využijete prostor, který byste běžným zakrytím bazénů nevyužili. Nabízí se tak další možnosti pro architektonický návrh zahrady.

Tento typ zakrytí bazénu zamezuje stejně jako standardní zastřešení zanášení listí a nečistot do bazénové vody. Na rozdíl od segmentového zastřešení s polykarbonátovou výplní však pojízdná terasa nedovoluje využít značné solární zisky pro vyhřívání bazénu.

Pojízdná terasa je vždy individuálně navržena tak, aby splnila i ty nejnáročnější požadavky zákazníka.

Materiálové provedení  a výbava

Pokud jde o materiálové řešení, jsou možnosti podobné jako u běžných teras. Vybrat si můžete z různých dřevěných povrchů, případně z WPC profilů. Déle je možné použít HPL lamináty, nebo samozřejmě umělý trávník. Pro luxusní provedení terasy je k dispozici moderní lemování z nerezi nebo lakované oceli. Konstrukce zastřešení je hliníková – je lehčí a má vysokou životnost i v agresivním prostředí slané vody.

K dispozici jsou terasy jak s manuálním ovládáním i automatickým pohonem. Automatické ovládání terasy samozřejmě nabízí možnost napojení na systémy inteligentní domácnosti, můžete tak kontrolovat a ovládat vaši terasu i na dálku, například z mobilního telefonu.

Základní rozdělení

Posuvné terasy dělíme na 3 základní typy, podle způsobu posouvání – jejich příklady si můžete prohlédnout níže. Výběr konkrétního typu ovlivňuje několik proměnných parametrů bazénu. Prvním parametrem je rozměr bazénu (v případě bazénu s přelivem zahrnujeme i šířku přelivu). Druhým důležitým parametrem je prostor okolo bazénu – terasa se nedá stohovat jako segmentové zastřešení bazénu. Je tedy potřeba počítat s tím, že odsunutá terasa zabere své místo. Dalším a klíčovým faktorem pro výběr typu posunu je celková hmotnost posuvné terasy. Aby bylo možné zachovat komfort užívání, nesmí být konstrukce příliš těžká. Protože hmotnost ovlivňuje také výběr obkladového materiálu, není vždy možné instalovat všechny nabízené materiálové varianty. Posledním parametrem, důležitým pro návrh, jsou klimatické podmínky v místě instalace. Zatížení sněhem může výrazně ovlivnit možnou velikost konstrukce.

Ke každé terase je připraven statický výpočet dle požadavků klienta.

TYP A: POJEZD CELÉ TERASY VE SMĚRU DELŠÍ STRANY BAZÉNU

TYP B: TERASA ROZDĚLENÁ NA DVĚ ČÁSTI S POJEZDEM OD SEBE

TYP C: POJEZD KOLMO KE SMĚRU DELŠÍ STRANY BAZÉNU

ATYPICKÉ ŘEŠENÍ NA MÍRU

Příklady realizací

Zastřešení bazénů – pojízdné terasy

KONTAKTUJTE NÁS