omega centrum olomouc

Rozsáhlá rekonstrukce wellness zóny pro Centrum sportu a zdraví OMEGA v Olomouci. Stávající prostory byly výrazně rozšířeny a kompletně přebudovány na luxusní prostor pro relaxaci a regeneraci těla i mysli. Celkem 6 bazénů, 5 saunových kabin, technologické vybavení a řízení celého wellness jsme dodávali systémem “Design and Build“. 

Společně s architekty z ateliéru AMTB jsme navrhli novou dispozici. Následně jsme zpracovali projektovou dokumentaci bazénových a saunových technologií, včetně nadřazeného systému pro řízení a ovládání wellness centra. 

Bohatě vybavená vnitřní zóna zahrnuje saunový svět a bazénovou část s vířivkou a barem. Revitalizací prošla také přilehlá dámská zóna, kde byla na původním místě vybudována kompletně nová finská sauna, včetně technologie a osvětlení.

  • Saunový svět pro odpočinek ve voňavé bylinné sauně či parní lázni, ale stejně tak pro intenzivní zážitek ve velké ceremoniální sauně pro 30 osob. Ochlazení je možné mimo jiné v nerezovém ochlazovacím bazénku, nebo hromadou ledové tříště v centrální části. Kneippův chodník v nerezovém provedení je doplněn reflexologickými kamennými deskami pro masáž chodidel.
  • V bazénové části si můžete zaplavat v nerezovém bazénu 4x8m s protiproudem a hydromasážními tryskami, nebo se ponořit do luxusního nerezového whirlpoolu s infinit přelivnou hranou po 3 stranách a komfortním hydromasážním systémem.
  • Oddělená dámská zóna se samostatným ochlazovacím bazénem a odpočívárnou – komfortní relax pro dámy.
Omega Olomouc - Venkovní whirlpool - BWS Přerov

…vybavení a řízení celého wellness jsme dodávali systémem “Design and Build“. 

Venkovní areál, to je především velký celoročně vyhřívaný whirlpool a panoramatická sauna s výhledem do zahrady.

 

  • Výjimečný nerezový whirlpool pro 14 osob o rozměrech 7,5 x 2,5m. Polovinu tohoto „bazénu“ s teplotou vody 36°C tvoří pohodlné lehátko se vzduchovou masáží a hlavovými opěrkami. Druhá část je tvořena lavicí tvaru U, která navíc zahrnuje 10 masážních míst s tryskami v oblasti zad a chodidel.
  • Venkovní finská sauna s panoramatickým výhledem do zahrady a individuálním designem je vybavena mohutným topidlem EOS Zeus s hromadou velkých kamenů.
  • Venkovní ochlazovací bazén můžete využít celoročně. Ochlazení v ledové vodě pod širým nebem – to je zážitek blízký skandinávským kořenům saunování!

Technologické vybavení a ovládání wellness centra je umístěno v suterénu budovy, který byl také kompletně rekonstruován. Zde jsou umístěny stanice úpravy a dezinfekce vody, akumulační nádrže, rozvaděče a řídící jednotky. Je zde také umístěno datové centrum a server pro řízení archivaci dat.

Využitím nejmodernější techniky a nadřazeného systému řízení se nám podařilo provoz bazénů a saunových kabin maximálně automatizovat. Obsluha tedy kromě kontroly kvality vody vykonává jen nejnutnější úkony – například mechanické čištění filtrů, výměna kanystrů chemie, sanitace. Naproti tomu každodenní praní pískových filtrů, nutná obměna vody, ovládání topidel v saunách a osvětlení probíhá automaticky dle nastaveného časového harmonogramu. 

Obsluha a uživatelské nastavení probíhají prostřednictvím PC v recepci wellness, nebo vzdáleně. Data z měření průtoků, teplot a parametrů kvality vody jsou automaticky zapisována a odesílána pro archivaci. Dávkovací stanice bazénové chemie sledují hladiny v barelech a v případě poklesu je odesíláno upozornění obsluze. Kromě úspory času jsou další výhodou i nemalé úspory provozních nákladů. 

Teplá odpadní voda z bazénu a vířivek je navíc zadržována v obrovské retenční nádrži, odkud je přečerpávána do systému recyklace bazénové vody. Následně je recyklovaná voda používána pro dopouštění akumulačních nádob bazénů – tento provoz je maximálně ekologický a šetří náklady na vytápění bazénové vody.

Pro více informací k úsporným opatřením v provozech wellness nás kontaktujte.

Omega Olomouc - Wellness technologie - BWS Přerov
KONTAKTUJTE NÁS